Egyéb törzsállományok

Egyéb törzsállományok

Árnevek párbeszédablak

A rendszer 18 ároszlopot tartalmaz. Ezeket az ároszlopokat azért, hogy használatuk kényelmesebb legyen, el lehet nevezni. Ha egy ároszlopnak nevet adnak, akkor a rendszer mindenütt ezen a néven szerepelteti az ároszlopot. Akár kimenő számla készítésnél az ár beajánló ablakban, akár a cikk választó ablakban, de az aktuális készletnézegetőben, és minden egyéb helyen is ezen a néven fog szerepelni.

karnevek


Az árnevek panelnél az árnevek gépi belső neve mellett látható mezőben kell megadni az új árnevet, melyet az OK gomb hatására a rendszer megjegyez.

Fuvarparitás

Ez egy megnevezés állomány, csupán a rögzítés támogatása a célja. Az állomány egy kódot és egy nevet tartalmaz valamint egy belső leírást, mely magyarázó szöveg lehet az adott fuvarparitás kódhoz. A fuvarparitást a rendelési bizonylatokon használja a rendszer. Ezekre a paritás megnevezés ki is nyomtatódik.

kAtadMod

Bankszámlák

Egy új bankszámlának a rögzítéséhez először a számlavezető bankok közül ki kell választani a megfelelő bankot, ha még nincs berögzítve, akkor be kell rögzíteni a bankot is.

kbank1


A bank rögzítésekor először a bank négybetűs kódját kell berögzíteni, majd a bank nevét kell megadni, végül a bankot azonosító rövid nevet.

Miután a bankot berögzítettük, a banknál vezetett számlák adatainak felvitele következik. Minden bankszámlának van egy azonosító kódja, egy számlaszáma és egy neve. Ezeknek az adatoknak a beviteli képe látható alább.

kbank2

Cikk minősítések

A karbantartó célja egy megnevezés állományt felépíteni.

Kcikkmin

Pénznem

A devizanemek karbantartása két részre bomlik a rendszerben. Egyrészt fel kell venni a használt devizanemeket ebben a karbantartóban, ha ez megvan, akkor az árfolyamokat az árfolyam karbantartóban lehet rögzíteni.

kdeviza

Árfolyam

Az árfolyamok bevitele végezhető el az alábbi karbantartóval. A rendszer a bizonylatok rögzítése közben beajánlja a teljesítés napján érvényes, beállított árfolyamot. Az, hogy a vételi, eladási vagy közép árfolyam kerül beajánlásra a rendszerbeállítás függvénye. Az Ön cégénél érvényes beállításokkal kapcsolatban keresse meg a rendszergazdát!
Ebben a rögzítőben csak azon devizák árfolyama rögzíthető melyeket korábban felvettek a deviza karbantartóban . Rögzítéskor be kell választani a számlavezető bankot, amelynek az árfolyam táblázatát rögzítjük. A bankokat a bank rögzítőben lehet felvenni. Ezek után a pénznemet kell kiválasztani és az érvényesség napját. A továbbiakban az árfolyamok következnek, melyek mindegyikét nem kötelező rögzíteni csak azokat, amelyeket a cég működése igényel.

kdevdat

Fizetési mód

KFizMod

Ez egy megnevezés állomány. Célja, hogy a számlákra a megfelelő fizetési mód beválasztható legyen.

Kód:
Négy karakter hosszú azonosító. Noha a rendszer belső azonosításra használja, mégis érdemes beszédesnek felvenni.
Név:
A fizetési mód programban és számlákon megjelenő neve. Nem ajánlott túl hosszúra venni, mivel bizonyos nyomtatványokon ez problémát okozhat.
Fiz. hat.:
Ez a fizetési módhoz tartozó fizetési határidőt tartalmazza napokban. Ez a határidő számos szinten felülbírálható pl. a Cég törzsben, vagy a számla beállításoknál.
Fizetési szint:
Jelenleg nem használt későbbi fejlesztésekre fenntartott mező.

Mennyiségi egységek

A karbantartó célja egy megnevezés állomány felépítése, mely tartalmazza a cég által használt mennyiségi egységek felsorolását. Ezek a megnevezések jelennek meg a bizonylatokon és a listákon a cikkek nevei mellett. A külföldi megnevezések idegen nyelvű bizonylatokon és listákon használatosak. A mennyiségi egységek cikkekhez rendelését a cikk törzs karbantartók végzik.

kmegys

Mennyiségek átváltása

Az alábbi karbantartóban megadhatjuk egy adott cikk beszállításkor, illetve eladáskor történő átváltásának szabályát. A rögzítéskor azt a cikktörzsben megadott alapértelmezett mennyiségben kell megadni, de kinyomtatott bizonylatra a rendszer az itt megadott átváltási szabályokat használja.

kmevalt

Szállítás módja

Ez egy megnevezés állomány csupán a rögzítés támogatása a célja. Az állomány egy kódot és egy nevet tartalmaz valamint egy belsõ leírást, mely magyarázó szöveg lehet az adott szállítási mód kódhoz. A szállítási módot elsősorban a rendelési bizonylatokon használja a rendszer. Ezekre a szállítási mód megnevezés ki is nyomtatódik.

kszalmod
    Megnéz