Bevezető

Bevezető

Bevezető

A pénzügyi modul feladata a kimenő és bejövő számlák kifizetéseinek a követése. A modul segítségével a felhasználó nyomon követheti tartozásait, felszólítást, kamatlevelet tud küldeni a későn fizető partnereknek, és mindig pontosan tudja, mennyi pénze van a cégnek a bankban és a pénztárban.

Mindezekről adekvát bizonylatokat, listát tud készíteni. Például a pénztárról tud olyan listát készíteni, amely címletezést is tartalmaz, teljes pénztári rovancshoz. (Pénztári, leltári ellenőrző vizsgálat).

A pénzügyi modul eszközei

Bizonylat rögzítők

A bank és pénztár bizonylatok rögzítését teszik lehetővé. Külön karbantartóban rögzíthetők a forintos és a devizás bizonylatok.

A karbantartók mutatják az aktuális bank illetve pénztár egyenleget, folyamatosan tájékoztatva a felhasználót.

Listázó

A listázó segítségével a felhasználó a rögzítés eredményét le tudja nyomtatni. Ezek a bizonylatok általában lefűzésre kerülnek. Hibakeresésnél nagy segítséget jelent, valamint az adatrögzítőt is igazolhatja, hogy helyesen rögzítette a bizonylatokat.

A listázó megmondja, hogy mennyi a nyitó egyenleg, mennyi a bevét és a kimozgás, mennyi a záró egyenleg. A pénztári bizonylatra ezen felül címlet jegyzék is nyomtatásra kerül.

Bizonylatnyomtató

A pénztárból bevételi és kiadási pénztárbizonylat nyomtatható.

Összetett listázó

A pénzügyi modul listázó programja megmutatja, hogy egy-egy számlát kifizettek-e vagy sem. Volt-e a számlára résztörlesztés, ha igen, akkor mennyi volt ennek az összege. Ezeket az adatokat összesíteni tudja partnerenként (egy partner összes számláját lekérve), vagy az összes partnerre nézve. Meg tudja mutatni, hogy a kiegyenlítetlen számlák közül mennyi lejárt számla van, mennyi nem lejárt számla van, és a nem időben kifizetett számlákra mennyi késedelmi kamatot lehet kiterhelni az ügyfélre.

Segédprogramok

Automata pénztár

A készpénzes kimenő és bejövő számlák lezárásakor automatikusan pénztárbizonylatot készít. Nem kell külön felrögzíteni a pénztárbizonylatokat, így csökkenti a hibalehetőségeket, pl. nem marad ki a rögzítésből bizonylat.

Beállítható, hogy kimenő oldalról napi egy bizonylat készüljön, ekkor az adott boltnak az összes bevétele egy pénztárbizonylaton fog megjelenni, könnyítve így a naponkénti, nap végén történő elszámolást.