Leltár rögzítése

A leltár eredményét a Leltár bizonylaton rögzíthetjük: Bizonylatok / Leltár.

Fájl:LeltarMenu.png

Leltárrögzítés módok

A rögzítés többféle módon lehetséges.

Rögzíthetjük a tételeket soronként, mint ahogy általában a bizonylatokat szoktuk. Sok tétel esetén ez a módszer nem ideális.

Másik módszer, hogy feltöltetjük a bizonylatot a program által nyilvántartott jelenlegi készlettel, és ha vannak tételek, ahol a leltározott mennyiség eltér a jelenlegi készlettől, ott módosítjuk a mennyiséget. Így a program leveszi a soronkénti rögzítés terhét a vállunkról, csak az eltérést kell rögzítenünk. Akkor előnyös ez a módszer, ha a jelenlegi készletünk nagyrészt egyezik a számolt készlettel. Ha sok az eltérés, akkor körülményes lesz a módosításokat elvégezni.

Lehetőségünk van arra is, hogy betöltsük a cikkeket egy táblázatba, és a táblázat sorain rögzítsük a mennyiségeket. Sok cikk esetén lehetőség van csak egy-egy cikkcsoportba tartozó cikk adatait megjeleníteni, így csoportonként végezhető el a mennyiségek rögzítése – feltéve, ha cikkeinket csoportokba soroltuk.

Leltárbizonylat feltöltése a jelenlegi készlettel, és az eltérések rögzítése soronként

Készítsük el a leltárbizonylat fejlécét, a bizonylatfej rögzítés után megjelenő sorrögzítőből lépjünk ki.

A Tranzakciók menüből válasszuk a Leltárkülönbözet menüpontot.

Ennek a programnak két funkciója van: Üres bizonylaton futtatva a program felírja a bizonylatra a kiválasztott raktárban levő jelenlegi készletet. Ha viszont a bizonylaton már vannak sorok, akkor különbözeti bizonylatot generál. Erről később lesz szó. #link#

Fájl:LeltarkulonbozetMenu.png

A megjelenő ablakban adjuk meg a feltöltéshez szükséges paramétereket.

Fájl:LeltarkulonbozetAblak.png

  1. Válasszuk ki, melyik raktár készletét kívánjuk rögzíteni
  2. Több raktár
  3. Adjuk meg a leltárkészítés dátumát
  4. Legyen bejelölve a bizonylat generálás választó négyzet
  5. Kattintsunk a START gombra

További paraméterek:

Például a bizományos raktárban van az összes olyan áru, amit különböző cégektől kaptunk. Természetesen ez annyi leltár, ahány cég és annyi készlet, ahány cég. Mivel egy raktárban vannak ezek a bizonylatok, így meg kell adni, hogy az adott bizonylat mely cég leltára, és azt is, hogy partnerenként kell számolni. A Partnerenkénti kapcsoló azt mondja meg a programnak, hogy ez egy olyan raktár és leltár, amit partnerenként kell számolni. A cég mező pedig azt adja meg, hogy mely cég bizonylatait kell a raktárból figyelembe venni.

A megjelenő átnézőképet zárjuk be. A leltárbizonylaton megjelenik a raktárkészlet. A sorok módosításával javítsuk a mennyiséget, ha a leltározott mennyiség és a raktárkészletet mutató mennyiség eltér.

Fájl:LeltarbizonylatFeltolteseLeltKul.png

Leltármennyiségek rögzítése egy ablakban

Ha nem szeretnénk soronként rögzíteni a cikkeket és a készletet, betölthetjük a cikkeinket egy táblázatba, és ebben az egy ablakban megadhatjuk a cikkekhez tartozó mennyiségeket.
A Tranzakciók menüből válasszuk a Leltár rögzítés menüpontot.

Fájl:LeltarrogzitesMenu.png

Válasszuk ki, melyik cikkcsoportba tartozó cikkek mennyiségét akarjuk rögzíteni (1), majd kattintsunk a Betöltés gombra.

Fájl:LeltarrogzitesBetoltes.png

  1. Adjuk meg a leltári mennyiségeket
  2. Állítsuk be, hogy a Nulla mennyiségeket ne mentse, így azokat a cikkekt, ahol nem adunk meg mennyiséget, nem írja fel a bizonylatra.
  3. Ha bejelöljük a Mentett mennyiségeket nullázza opciót, akkor a Mentést követően a táblázatban megadott mennyiségeket nullázza.
  4. A mentés gombra kattintva a program felírja a cikkeket a bizonylatra a megadott mennyiségekkel.

Fájl:LeltarrogzitesMentes.png

A rögzítő ablak bezárása nélkül több lépésben is megadhatunk és menthetünk mennyiségeket. Az ablakot bezárva megjelennek a bizonylaton a rögzített tételek.

A leltárrögzítő ablakot ismételten megnyitva bármikor folytathatjuk a leltárrögzítést. Ha egy cikkhez többször is megadunk mennyiséget, akkor a cikk többször fog szerepelni a bizonylaton.

LeltarrogzitesLeltarbizFeltoltve

Legutóbbi cikkek: